Головна | Реєстрація | Вхід | RSS Четвер, 19.09.2019, 13:26

Чат

Історія школи

ІСТОРІЯ БАШТЕЧКІВСЬКОЇ ЗОШ І - ІІІ СТУПЕНІВ

Голод, безправ’я, тяжкі виснажливі муки зазнали баштечани від хижака-поміщика Харевського та його управителя Мілевського, що прийняли підданство від польської шляхти ї дотягнулися до панування над баштечанами.

У темряві і неуцтві жило селянство. Тільки в 1868р. в старій напівзруйнованій хаті було відкрито церковно-приходську школу, яку відвідувало 6-10 учнів – дітей заможних селян. В школі вивчали азбуку, "Часослов”. Вчителем церковно-приходської школи був дяк Терлецький, а пізніше – присланий Важинський, який вчив дітей і після революції.

«До першої світової війни в с.Баштечки була 4-класна школа. Знаходилась вона на місці нинішнього побуткомбінату. В молодших класах (1-3) навчалось близько 40 учнів, а в четвертому – осіб із 8. Рідко хто закінчував останній клас.

«Я, Біленький Григорій Сезонович, навчався всього 3 місяці. Вели навчання 2 вчителі. Старший жив в учительській. Другий, зовсім молодий, на прізвище Важинський, родом з-під Таращі.

Закон Божий читав священик Барилович. Жив там, де зараз збудували свої хати Гуменюк Григорій та Тищук  Василь.

В 1912 році в селі була сходка по питанню прокладки соші до села. Потрібно було внести по 5 рублів (корова коштувала 12 рублів). Громада не згодилась. Потім була сходка по питанню будівництва нової школи. Люди згодились, адже школа потрібна була сільським дітям.

Невдовзі після сходки, почали завозити вапно з Поташі. Почергово батьки возили воду. Вручну копали котловани. В1913 р. почали завозити цеглу (із Ставищ т Білої Церкви). Камінь – з Буків а ліс-з Білої Церкви, Вільшани і Поташі.

Почали будівництво школи в тому ж 1913році. Будували чужі майстри, бо своїх не було. Кладка виконувалася тільки на вапні. Цементу не клали зовсім. Вапно було як масло. В 1914 році закінчили

будівництво стін і верха. Недобудованою стояла аж до 1925 року, коли будівництво відновили.

Як уже згадувалось, всі будівельні матеріали завозили підводами, запряженими кіньми. Це була нелегка праця, бо дорога неблизька. Постійно возили 5 дорослих чоловіків, які були добрими їздовими і мали міцних коней.

Гончарук Карпо (його внуки нині живі Коваль Ганна і Швець Галина). Гончарук Марко (внук Гончарук Ярослав Сергійович).

Данилюк Юхим  (внук Безуглий Віктор Тимофійович). Паламарчук Сидір (внучка Ти щук Олександра). Паламарчук Маркіян (внучка Паламарчук Секлета).»

Записано Ковальським П.Н. 29 січня 1991 р.

Зі слів жителя с.Баштечки Біленького Г.С., 1902 р.н.

Школа нині. Вхід зі сторони початкових класів

Новий корпус школи

В селі була відкрита семирічна школа, яка в 1936 році була перетворена в десятирічну. Значних руйнувань школа зазнала під час війни 1941-1945рр. Відбудована силами жителів села Баштечки.   Довгий час навчала юних баштечан у 1,5-2 зміни: не вистачало місця.

Важкими були повоєнні часи, але школа, діти, знання, мрія про світле майбутнє притягували до себе найкращих серед інших, які своєю енергією, педагогічною майстерністю, працьовитістю запалювали до творчої праці - це директори школи:

1. Кулибаба Герасим Якович – 1946-1954 рр.

2. Квашук Василь Прокопович – 1955 – 1962 рр.

3. Лаб’юк Федір Сафонович  - з 8 лютого 1962-1963 рр.

4. Солодкий Юхим Захарович-1964- по 23 лютого1965 рр.

5. Квашук Василь Прокопович -1965-1966 рр.

6. Коваль Іван Карпович-1966-1970 рр.

7. Гарбар Олексій Іванович-1970-1975 рр.

Місія школи

1. Систематично забезпечувати доступ для кожної дитини безкоштовної обов’язкової освіти та заохочувати до отримання середньої освіти;
2. Зробити доступною інформацію про Конвенцію ООН про права дитини;
3. Забезпечити захист кожного школяра шляхом пропаганди здорового способу життя та вести роз’яснювальну роботу про можливість викрадення дітей, про фізичне насилля та рабство.
4. Для забезпечення розвитку фізичного, духовного, розумового та соціального розвитку школяра систематично забезпечувати гарячим харчуванням;
5. Сприяти культурному та оздоровчому відпочинку школярів.
6. Надавати дітям інформацію, яка розширювала б їх культурний та соціальний розвиток.
7. Сприяти захисту школярів від незаконного і необдуманого вживання наркотиків, надавати інформацію попереджувального та застерігаючого характеру щодо шкідливості та загрози СНІДу для молоді та людей взагалі.
8. Вчити школярів активно працювати в дитячих об’єднаннях, вміти приймати та виконувати власні і колективні рішення.
9.Виховувати гідне ставлення до дітей-інвалідів, вміти подати необхідну їм допомогу і разом з тим залучати таких учнів до участі у житті школи та суспільства в подальшому.
  Дорога до школи...
Свята та події